Dzień dobry
Jest poniedziałek 13 Maja 2024, 133 dzień roku
Imieniny obchodzą: Gloria, Gerwazy, Robert i Serwacy
wschód słońca: 04:47   zachód słońca: 20:38
Ostatnie komentarze
Krzysiek - Test [news]
Rekordowa ryba
Ankieta
Jak oceniasz now wygląd i funkcjonalność strony ?

Bardzo dobrze
Bardzo dobrze
71% [5 głosów]

Dobrze
Dobrze
29% [2 głosów]

Tak sobie
Tak sobie
0% [0 głosów]

Źle
Źle
0% [0 głosów]

Tragicznie
Tragicznie
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 7
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 22.04.21
Najwięcej postów napisali
Krzysiek25
Tomek Rogalski19
AdrianP10
Radzii6
Coyote5
Rafik2
Krzysiek981
Adam1
Zobacz temat
 Drukuj temat
Jaką wedkę karpiową kupić
Tomek Rogalski
Kiedyś dostałem od taty używaną karpówkę Perimeter od prologic, wędka jest już leciwa i czas kupić nową. Pochwalcie się czym łowicie i co ewentualnie mam kupić, budżet to 350 PLN
 
Krzysiek
Perimeter to wędka legenda jedna z najlepszych. Ja używam Anaconda Undercover 50 3,90m 3lbs, kiedyś łowiłem na jeziorku Strzepcz, płytkie jezioro rynnowe i trzeba było bardzo daleko łowić.
Napisz jaką długość potrzebujesz, jaki ciężar wyrzutu i ile składowa. Będziesz łowił z wywózki czy zarzucał.
„Zawsze jest dobry dzień na ryby . Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą.”
 
Tomek Rogalski
Cześć, co to za wędka Anaconda Undercover 50 pierwsze słyszę ?

Szukam karpiówki do rzutów więc minimum 3,60 m, ciężar wyrzutu 2-2,5 funta, i trzy składowa bo auto małe.
 
Krzysiek

Cytaj

Tomek Rogalski napisał(a):

Cześć, co to za wędka Anaconda Undercover 50 pierwsze słyszę ?

Szukam karpiówki do rzutów więc minimum 3,60 m, ciężar wyrzutu 2-2,5 funta, i trzy składowa bo auto małe.


Jeżeli chcesz karpówkę do dalekich rzutów 3 składowa to lepiej już wybrać 3,90 m, cw. 3-3,5 funta i nie taką drogą. Bardzo dobre wędziska można już kupić od 200zł np. Prologic, Daiwa, Shimano. Ja nie kupuję wędzisk przez internet zawsze idę do sklepu aby obejrzeć, dotknąć, pomachać i potrzymać w rękach.
„Zawsze jest dobry dzień na ryby . Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą.”
 
Tomek Rogalski
Dzięki Krzysiek, byłem w sklepie i kupiłem Daiwe Black Widow Carp 3.50lb 3.90m 3 składowa, od razu mi się spodobała, zapłaciłem 242zł i zostało mi jeszcze 100zł więc dołożę do kręcioła.
 
Krzysiek
Super ale na Łążynie się nie przyda, każdy rzut i zestaw ląduje na drugim brzegu HahahahaSzeroki uśmiech Mój pierwszy rzut nową wędką tak wyglądał, nie pomyślałbym, że tak daleko można położyć zestaw. Łowienie na dużych odległościach bez łódki zanętowej wymaga Trotki na palec inaczej można stracić opuszki palców.
„Zawsze jest dobry dzień na ryby . Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą.”
 
Tomek Rogalski
Hehehe, i tak może być, wędkarze na drugim brzegu uważajcie !!! Szeroki uśmiech Krzysiu co to jest ta trotka i do czego służy, jak to wygląda.
 
Krzysiek
Trotka ni nic innego jak zabezpieczenie na palec, która ma chronić opuszki palców podczas rzutów. Jeśli łowimy na dużych odległościach i stosujemy grube żyłki to pół biedy ale problem pojawia się przy plecionkach, mianowicie bardzo napięta plecionka i jeden nieudany rzut może pozbawić wędkarza opuszka palca. Do zestawu karpiarze dołączają woreczki PVA z kulkami, zanętami, tym samym naprężenie plecionki wzrasta, wszelkie przypony strzałowe i duże obciążenie jest niebezpieczne. Trotka ma chroni palce wędkarza.


trotka.pl/media/products/be41a11cccd10e43161fede2dbc7121d/images/thumbnail/big_55-25550.jpg
„Zawsze jest dobry dzień na ryby . Tylko ryby czasem o tym nie wiedzą.”
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło




Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Rafik
28-04-2022 19:06
Strzałka Uśmiech

Adam
27-04-2022 19:55
Witam kolegów.

Krzysiek
23-04-2022 23:12
Radzii zapodaj nr fona na priva to zadzwonię O,K,

Krzysiek
23-04-2022 23:02
Strzałka - nie w nocy ale przed świtem. Oczywiście zapraszamy na wspólną zasiadkę Uśmiech

Radzii
21-04-2022 18:42
Witam kolegów po kiju Uśmiech Co Wy się w nocy na rybki umawiacie ? jak by co to jadę z wami Szeroki uśmiech

Użytkowników: 12 Postów na forum: 69 Pliki w Download: 0
Postów w SB: 38 Tematy na forum: 10 Komentarzy: 1
Unikalne wizyty: 24107 Artykułów: 0 Zdjęć w galrii: 56
Copyright © Łowisko Łążyn II 2021


Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.